Vertimas į kitas kalbas

2013 m. kovo 7 d., ketvirtadienis

Kokia gi iPhone 5 komponentų ir medžiagų savikaina?

Po oficialaus naujojo Apple išmaniojo telefono, kuris vis tik pavadintas iPhone 5 (o ne kaip nors „the new iPhone“), anonso klausimų apie įrenginio charakteristikas tiek vartotojams, tiek žurnalistams neliko, aišku, jei nekalbėtume apie centrinio procesoriaus ypatybes bei operatyvios atminties kiekį. Tradiciškai, kitu aprašymo žingsniu turėtų tapti aksesuarų kainos, o taip pat komplektuojančių dalių, naudojamų išmaniojo telefono gamyboje, savikaina.
Pradėti norėtųsi nuo pabaigos. Kaip teigia resursas EE Times, nurodydamas kompanijos UBM TechInsights ekspertų atliktus skaičiavimus, iPhone 5 su 16 GB kaupikliu versija medžiagų ir komponentų kaina lygi $167,50 – tai yra $35 daugiau, nei iPhone 4S atveju. Pačios akivaizdžiausios skiltys, dėl kurių pakilo savikaina – tai naujas ekranas su integruotu sensoriniu sluoksniu, naujas procesorius Apple A6, bevielių sąsajų ir modemo kontroleriai, taip pat kai kurios kitos skiltys.
 
Artėjant rytui, kai Apple puslapyje atsirado naujojo iPhone 5 aprašymas, buvo atskleista pagrindinė prezentacijos intriga – adapterių kaina. Pastarieji reikalingi seniems periferiniams įrenginiams, kad šie galėtų dirbti su nauja Lightning sąsaja. taigi pats paprasčiausias firminis adapteris, turintis monolitinį korpusą, kainuoja $29.
Šio adapterio korpusas sutrukdyti įstatyti iPhone 5 į kai kurias docking-stoteles ir padėkliukus, kurie skirti senai 30-pin jungčiai. Daugiau lankstumo leidžia pasiekti antrasis adapteris su 20 cm ilgio kabeliu, kuris kainuoja $39.
Šie adapteriai suderinami ne tik su iPhone 5, tačiau ir su penktos kartos iPod touch bei septintos kartos iPod nano – paskutiniai du įrenginiais taip pat buvo pristatyti kartu su naujuoju išmaniuoju telefonu. Beje, Apple atstovai pažadėjo, jog naujasis Lightning lizdas kompanijos įrenginiuose bus naudojamas ne vienerius metus, taigi naujų „periferinių revoliucijų“ artimiausiu metu baimintis neverta. Beje, iPhone 5 komplekte turės ir naujas priedas, kuris vadinasi EarPods, taip pat bus naujas dėklas, skirtas jo saugojimui ir transportavimui.
Priminsime, jog iPhone 5 pareikalaus naujo formato nano-SIM kortelės (nuotraukoje per vidurį). Micro-SIM kortelės su nauju telefonu dirbti negalės, net jei bus imtasi „chirurginio“ adaptavimo priemonių.
Duodamas interviu resursui AllThingsD, Apple viceprezidentas Phil Schiller prisipažino, jog Apple įrenginiai gali puikiai jaustis ir be NFC technologijos, o taip pat ir be bevielio baterijos įkrovimo funkcijos. Pirmu atveju kaip alternatyva siūloma Passbook funkcija. Savo ruožtu, kurti kažkokius naujus įkrovimo būdus, kurie vis tiek pareikalaus įjungimo į elektros lizdą – tokį sprendimą Apple palaikė neturinčiu prasmės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą