Vertimas į kitas kalbas

2013 m. kovo 7 d., ketvirtadienis

Mobilieji telefonai pavojingesni sveikatai nei rūkymas?

Mobiliųjų telefonų keliamas pavojus
Šiandien beveik kiekvienas turi mobilųjį telefoną, tačiau labai mažai žino apie jų pavojų sveikatai. Taip, jūs perskaitėte teisingai. Mobilieji telefonai yra labai pavojingi sveikatai ir ypač vaikų, nes visi mobilieji telefonai spinduliuoja elektromagnetinę radiaciją, kuri yra kenksminga organizmui ir ypač smegenims. Kai kurie gydytojai mano, kad mobiliųjų telefonų naudojimas yra pavojingesnis nei rūkymas. O išsiaiškinti cigarečių keliamą žalą prireikė daugiau nei 50 metų.
Mobilieji telefonai gali sukelti šiuos negalavimus:
  • Galvos skausmus
  • Nuovargį
  • Stresą
  • Nemigą ar sutrikdyti miego procesą
  • Raumenų skausmus
  • Sukelia smegenų ir kitų rūšių vėžį.
Tai pirmas kartas žmonijos istorijoje, kai žmogus vaikšto su elektrinę radiaciją skleidžiančiu prietaisu. Mobilieji telefonai veikia mikrobangų, kurias organizmo audiniai maksimaliai sugeria pagalba - mobiliųjų telefonų spinduliuojama radiacija prasiskverbia iki smegenų.
Šios mikrobangos ir žemo dažnio pulsavimas susikerta su smegenų bangomis (ypač su alfa ir delta smegenų bangomis). Taip pat mobilusis telefonas aplink save sukuria elektromagnetinį lauką. Mobilieji telefonai taip pat neigiamai veikia kraujo ląsteles bei padidina gliukozės kiekį (kraujo cukrų) kraujyje.
Švedų tyrimai
Švedų mokslininkų tyrimas nustatė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas 40-270% padidina tikimybę gauti smegenų vėžį - gliomą. Buvo palyginti 1521-as smegenų vėžiniai ligoniai, kurie naudojo
mobiliuosius telefonus ir 3301 žmogus kontrolinėje grupėje.
Žmonės, kurie per savo gyvenimą mobiliuoju telefonu prakalbėjo 2000 ir daugiau valandų, rizikavo sirgti smegenų vėžiu 270% labiau. Didžiausia rizika buvo iki 20 metų amžiaus grupėje. Šį tyrimą atlikę mokslininkai teigia, kad mobiliųjų telefonų naudotojai gali susirgti vėžiu po 15, 20 ar net 30 metų. Taip pat jie teigia, kad mobiliųjų telefonų skleidžiama elektromagnetinė radiacija yra nesaugi ir kelia grėsmę sveikatai.
Kiti tyrimai taip pat parodė ryšį tarp mobiliųjų telefonų naudojimo ir padaugėjusių smegenų vėžio ir auglių atvejų. Mobiliųjų telefonų sveikatai keliamas pavojus buvo paskelbtas Britų medicinos žurnale Lancet.
Šiluminis mobiliųjų telefonų efektas
Mobiliųjų telefonų spinduliuojamos mikrobangos sukelia šiluminį efektą ir laikant prie ausies jos gali pakelti smegenų temperatūrą daugiau nei 1 laipsniu. Tai viršija sveikatos normas ir kenkia
smegenims. Tyrimai su gyvūnais parodė, kad  kūno temperatūros padidėjimas vienu laipsniu sukelia elgesio pakitimus.
Vaikams dar pavojingesni
Ypatingai mobilieji telefonai pavojingi vaikams, nes jų kaukolė yra plonesnė ir smegenys vystosi labai intensyviai, todėl mobiliųjų telefonų skleidžiamos elektromagnetinės bangos lengviau prasiskverbia pro plonesnius kaukolės kaulus ir taip neigiamai veikia smegenų vystymąsi.
Gamintojai slepia tiesą
1998 metais mobiliųjų telefonų gamintojai pateikė paraiškas įrengimo patentui, kuris sumažintų mobiliųjų telefonų skleidžiamas bangas. Tačiau šis įrengimas iki šiol nėra išrastas. Tai tik parodo, kad mobiliųjų telefonų gamintojai iš anksto žinojo apie mobiliųjų telefonų sveikatai keliamą žalą,
tačiau neinformavo vartotojų, nes visos kompanijos pirmiausia žiūri, kaip gauti daugiau pelno.
1999 metais Wireless Technology Research (WTR) - Amerikos vyriausybei pavaldi bevielio ryšio tyrimų organizacija - atliko mokslinį tyrimą. Buvo tirtos dvi žmonių grupės: viena grupė naudojo mobiliuosius telefonus bent 6 metus, o kita naudojo tik paprastus telefonus. Šis tyrimas nustatė, kad mobiliųjų telefonų naudojimas labai padidina smegenų vėžio tikimybę, skatina auglių susidarymą (mobiliųjų telefonų naudotojų grupėje vėžys buvo 5 kartus dažnesnis atvejis). Tyrimas taip pat parodė, kad smegenų augliai yra dažnesni dešinėje pusėje ir tai yra dėl to, kad dauguma yra dešiniarankiai ir telefoną laiko prie dešinės ausies. Tą patį patvirtino ir Skandinavų atlikti tyrimai.
Pavojus vis dar neigiamas
Kadangi Wireless Technology Research (WTR) yra pavaldi Amerikos vyriausybei, tai nepaisant tyrimuose pasitvirtinusių faktų, oficialiai teigia, kad nėra įrodymų, kad mobilieji telefonai kelia grėsmę sveikatai. Bet gerai žinoma, kad Amerika yra labai korumpuota šalis ir didelės kompanijos įtakoja sprendimus priimančius pareigūnus.  Jūs patys pagalvokite, ar naudinga mobiliųjų telefonų gamintojams ir operatoriams skelbti apie mobiliųjų telefonų keliamą pavojų.
SAR
Kiekvienas mobilusis telefonas spinduliuoja skirtingą radiacijos dozę - SAR - ir turi taip vadinamą sar ratinga. Savo telefono sar reitingą galite rasti www.sarvalues.com . Tačiau SAR nėra esminis dalykas.

Teismo bylos prieš mobiliųjų telefonų pardavėjus ir gamintojus
Šiuo metu 25 amerikiečiai ar jų artimieji, kuriems buvo diagnozuotas smegenų vėžys bylinėjasi su mobiliųjų telefonų gamintojais ir mobiliojo ryšio operatoriais dėl padarytos žalos ir dėl to, kad jie
žinojo apie telefonų sveikatai keliamą pavojų, bet neinformavo ir neįspėjo vartotojų. Beje, 42 metų neurologas, kuriam buvo diagnozuotas smegenų vėžys, reikalauja milijardo dolerių kompensacijos.
Laisvų rankų įranga ne išeitis
Laisvų rankų įranga arba taip vadinami ‘blue toothai’ yra dar blogiau, nei laikant telefoną prie ausies, nes jie gauna papildomą signalą iš mobilaus telefono.
Kaip sumažinti mobiliųjų telefonų keliamą žalą
Geriausia būtų iš viso jų nenaudoti, tačiau dauguma žmonių yra labai priklausomi nuo mobiliųjų telefonų ir negali visiškai jų atsisakyti. Todėl jiems siūlau imtis šių priemonių:
  • Kalbėti įsijungus mikrofoną ir laikyti kuo toliau nuo kūno. Elektromagnetinė radiacija labai sumažėja laikant telefoną toliau nuo kūno.
  • Nešiojantis nelaikyti mobilaus telefono prie kūno - nekabinti ant kaklo, nes tai veikia širdį. Nelaikyti net ir kišenėje, nes net ir nekalbant telefonas spinduliuoja elektromagnetines bangas ir turi elektromagnetinį lauką. Geriausia laikyti atskiroje rankinėje ir kuo toliau nuo kūno.
  • Kalbėti lauke, nes uždarose erdvėse signalas ir skleidžiama radiacija tampa labiau koncentruota.
  • Išjungti mobilųjį telefoną nakčiai ar bent jau nelaikyti arti lovos, nes elektromagnetinės bangos trikdo smegenų bangas ir taip neleidžia tinkamai miegoti ir gerai pailsėti.
  • Nedėti telefono prie ausie tol, kol kitas žmogus neatsiliepia, nes radiacija yra žymiai didesnė sujungimo procese.
Mobilieji telefonai ir vairavimas
Kalbėjimas telefonų vairuojant yra labai pavojingas ir net 400% padidina riziką patekti į avariją. Vienas tyrimas parodė, kad kalbėjimas telefonu pavojingesnis nei vairavimas lengvai išgėrus alkoholio.
Mobiliojo ryšio antenų mastų keliamas pavojus
Jau kuris laikas yra žinoma, kad žmonės, gyvenantys prie mobiliojo ryšio antenų, labai padidina tikimybę gauti vėžį.
Bevieliai telefonai
Bevieliai stacionarūs telefonai yra dar pavojingesni nei mobilūs telefonai, nes jie sukuria elektromagnetinį lauką visame name ir taip jame gyvenantys žmonės nuolat gauną  radiacijos. Todėl siūlau naudoti tik telefonus su laidu ir teikti pirmenybę sveikatai o ne patogumui.
Bevielis internetas ir bevieliai ruteriai
Bevielis ruteris (skirstytuvas, suteikiantis galimybe namuose turėti bevieli internetą) yra taip pat labai pavojingas sveikatai ir aš tikrai nerekomenduočiau jo naudoti ir naudoti tik kabelinį ruterį (nemaišyti su kabeliniu internetu). Ypač tai pavojinga vaikams.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą